Absolventský koncert Šimona Vlacha

Klavírista Šimon Vlach ze třídy Evy Tupé ukončuje v letošním školním roce studium II. stupně základního studia.
Pro svůj samostatný absolventský koncert konaný v zámecké kapli Muzea jižního Plzeňska si vybral krásný program, a my srdečně zveme blovické publikum k jeho poslechu v sobotu 15. června od 16 hodin.

A co o Šimonovi prozradila jeho učitelka, pí Eva Tupá?
V případě Šimona Vlacha – absolventa opravdu již posledního ročníku ZUŠ (neboť jeho studijní pomaturitní kroky povedou do Londýna), platí přeneseně úryvek z lidové písně „loučení, loučení, jak je to těžká věc…“. Cesta k tomu, co dnes Šimon na klavír umí a zahraje, jistě nebyla přímá, jak by se mohlo zdát a trvalo nějaký čas, než začal zcela využívat svého potenciálu. Zejména studium druhého stupně ZUŠ lze charakterizovat jako zvládání stále obtížnějších a obtížnějších výzev technického i výrazového charakteru, které si Šimon zpravidla stanovoval sám. Proto na jeho samostatném absolventském koncertě v zámecké kapli 15. června zazní skladby, které jsou spíše materiálem pro studenty konzervatoří – Chopinova Fantazie Impromptus, Beethovenova Patetická sonáta nebo Ježkův Bugatti step. Všestranně talentovaný Šimon si vloni dojel do Spojených arabských emirátů převzít stříbrné pásmo v Mezinárodní biologické olympiádě, významných úspěchů dosáhl i ve sportovní sféře jako šermíř TJ Lokomotiva Plzeň a má zcela jasno, čemu se chce v životě na vysoké úrovni věnovat – molekulární biologii. Není pochyb o tom, že dosáhne svých cílů a ještě o něm hodně uslyšíme.