koncert Muzikantská naděje

6. května17 hodin Lidový dům Blovice

Velmi důležitá, ne-li nejdůležitější, kulturní událost tohoto školního roku nastane v sobotu 6. května od 17 hodin v Lidovém domě. Město Blovice se totiž stane hostitelem projektu Muzikantská naděje. Jedná se o orchestr tvořený mladými studenty plzeňských základních uměleckých škol, který funguje pod patronátem Plzeňské filharmonie, a který v Blovicích zahraje svůj připravený program. Uměleckým garantem projektu je šéfdirigent plzeňské filharmonie Chuhei Iwasaki, který s orchestrem v Blovicích vystoupí. Společně s mladými houslisty zahrají také členové Plzeňské filharmonie. To, že si orchestr pro svůj koncert vybral právě Blovice, není žádná náhoda. V následujícím příštím roce bude totiž spolupracovat s naší základní uměleckou školou, a na stejném místě se v roli sólistů představí žáci ZUŠ Blovice. Vstup na květnový koncert bude zdarma a publikum čeká velmi krásný program. Prosíme proto o podporu veškerou blovickou veřejnost, a hlavně také rodiče žáků blovické ZUŠ, aby žáky naší školy k účasti na koncertě vedli – pokud bude účast na koncertě co nejhojnější, projevíme hostujícímu orchestru náležitou úctu, a ten se bude do našeho města rád vracet. Pro studenty naší ZUŠ bude návštěva koncertu jistě také dobrou motivací pro další studium. Budeme se moc těšit na viděnou!